Program 2006

Pondelok 13. 11. 2006 – sprievodné podujatie

19:00 Otvorenie výstavy fotografií Mária Mináriková, Jakub Ščepka, Yaro Kupčo, Dušan Knap
Vestibul KSC Fontána
20:00 Film: Hudobný dokument Commitments Réžia: Alan Parker, Írsko VB 1992
Kinosála KSC Fontána

Pondelok 13. 11.2006 – nedeľa 19. 11.2006 sprievodné podujatie

14:30 Výstava fotografií a dokumentov z EUROTOUR Piešťany 2005
Vestibul KSC Fontána

Štvrtok 16. 11. 2006 kinosála KSC Fontána

17:00 Dokumenty z filmového archívu: Piešťanský žurnál (1916), Piešťany (1950), Pohľadnica z Piešťan (1959)
18:00 Slávnostné otvorenie prehliadky, kultúrny program
18:30 Film: Človek a cestovanie Pururambo SR 2006 Réžia: Pavol Barabáš
20:00 Slávnostná recepcia pre pozvaných hostí

Piatok 17. 11. 2006 kinosála KSC Fontána

11:00 Dokumenty z filmového archívu: Jaroslav Siakeľ na Slovensku (1982), Jánošík (1921)
15:00 Človek a krajina: Vodka Lemon Fran Tal Švajč Arm 2003, Réžia: Hiner Saleem
17:00 Krátke súťažné filmy Moment Peter Valach: Môj tokijský maratón, Peter Rakús: Termálne kúpalisko Podhájska, Veronika Obertová a Alexandra Kališová: Rumuntic story, Veronika Obertová: My mytology
18:00 Nové dokumentárne filmy: 4 veci ČR 2005 Réžia: Václav Švankmajer, Markéta Válková, Marta Hrubá, Ján Gogola ml.
20:00 Dokument o človeku: Bodysong VB 2003 Réžia: Simon Pummell

Sobota 18. 11. 2006 kinosála KSC Fontána

11:00 Dokumenty z filmového archívu: Chlapi z Gaderskej doliny (1963), Pokorené rieky (1961)
15:00 Niečo zo slovenského archívu: Otec ma zderie tak či tak SR 1980 Réžia: Otakar Krivánek
17:00 Krátke súťažné filmy Moment Miloslav Hulman: Hombre, Jozef Machovič: Trója, Jozef Machovič: Zo života priehrady, Jozef Machovič: Územie zázrakov, Martin Miklovič: Island
18:00 Film: Hudobný dokument Dogora Franc 2004 Réžia: Patrice Leconte
20:00 Film: Autorský dokument Chačipe ČR 2005 Réžia: Miroslav Janek

Sobota 18. 11. 2006 kinosála KSC Fontána

11:00 Dokumenty z filmového archívu: Stredoveké spišské mestá (1963) Zem spieva (1933)
15:00 Film: Umelecký dokument Naqoyqatsi USA 2002 Réžia: Godfrey Reggio
17:00 Slávnostné vyhodnotenie súťaže Moment, premietanie víťazných filmov
18:00 Záver prehliadky, kultúrny program, slávnostná recepcia pre pozvaných hostí
20:00 Film: Umelecký dokument Fimfárum 2 ČR 2005 Réžia: Ján Balej, Vlasta Pospíšilová, Aurel Klimt, Břetislav Pojar



Na všetky programy a projekcie prehliadky je vstup voľný.